Potrawy, dekoracje i zabawy na urodziny dla dzieci

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla dziecka to jedno z najważniejszych zadań rodzica, przynajmniej w oczach samego dziecka. Warto wiedzieć więc, co zrobić, a czego unikać, żeby ten dzień był możliwie najpiękniejszy.

Dobrze jest włączyć nasze dziecko do udziału w samej organizacji – dzięki temu poczuje się ono odpowiedzialne za swoją imprezę. Wspólnie dobierajmy więc tort, przystawki i główne potrawy. Wspólnie wybierzmy też temat imprezy (bo imprezy tematyczne są najciekawsze!) – czy ma to być zabawa z superbohaterami w tle? A może z jakimś rejonem geograficznym (np. impreza hawajska)? Razem przygotujmy wreszcie dekoracje – powycinajmy ozdoby z bibuły, nadmuchajmy balony itd.

Wyjątkiem od tej wspólnej organizacji są zabawy na urodziny dla dzieci – je lepiej okryć tajemnicą, aby nasz solenizant się nie nudził i angażował się w nie tak samo jak jego goście. Jeśli chodzi zaś o ich dobór, możliwości jest mnóstwo – ważne tylko, aby każda zabawa była adekwatna do wieku solenizanta i pozostałych uczestników imprezy.

Witaj na stronie! Jestem z zawodu przedszkolanką, mam ogromne doświadczanie do pracy z dziećmi chcę dzielić się z Wami moja wiedza w tym temacie. Zapraszam do regularnego odwiedzania mojego serwisu.