Dobry wózek spacerowy dla dziecka, czyli jaki?

Wybór wózka spacerowego nie należy do najprostszych, zwłaszcza gdy jest to wózek dla naszego pierwszego dziecka i nie mamy w związku z tym doświadczenia. Z drugiej strony jest to też wybór ważny, ponieważ źle dobrany wózek zniechęci do spacerowania i obrzydzi tę wspaniałą czynność, i to zarówno, jeśli chodzi o nas same, jak i jeśli chodzi o nasze dzieci.

Wózek spacerowy dla dziecka wybiera się w zależności od tego, jakimi trasami będziemy jeździć. Zasada jest następująca: im bardziej tradycyjne tereny (chodniki, asfalt itd.), tym mniejsze kółka. Do spacerów leśnych potrzebne są natomiast kółka większe i pompowane (przynajmniej z tyłu). Ważne – szczególnie w wózku dla niemowlaka – są również dodatkowe rozwiązania, jak ochrona przed słońcem czy regulacja oparcia, przy czym uwaga: wszystko to powinno być wygodne i proste w użyciu. Trzecią istotną cechą jest lekkość, bo pchanie i wnoszenie po schodach ciężkiego wózka, i to z dzieckiem w środku, może być naprawdę męczące. Na koniec wreszcie składanie – musi być nie tylko łatwe i szybkie, ale tak zaprojektowane, aby złożony wózek zajmował możliwie najmniej przestrzeni.

Witaj na stronie! Jestem z zawodu przedszkolanką, mam ogromne doświadczanie do pracy z dziećmi chcę dzielić się z Wami moja wiedza w tym temacie. Zapraszam do regularnego odwiedzania mojego serwisu.